Klīnika “Ķīnas medicīna” tika atvērta 2006. gada maijā. Šīs klīnikas izveidošanas mērķis ir mūsdienīgs ambulatora ārstniecības iestāde, kur pacientiem būtu iespēja izmēģināt gan tradicionālās Ķīnas medicīnas metodes, gan mūsdienīgus diagnostikas un ārstniecības paņēmienus, izmantojot aparatūru.

Marks Olejniks
klīnikas direktors

Dana Misiņa
akupunktūras ārsts
specializācija – svara samazināšanas programma.

Jānis Ozoliņš
fizikālās medicīnas ārste
specializācija – masāža

 

Klīnikā “Ķīnas medicīna” tiek izmantotas šādas metodes:

– adatu terapija (akupunktūra, adatu refleksoterapija) — viens no senākajiem ārstēšanas paņēmieniem Ķīnas medicīnā. Tās laikā cilvēka ķermeņa bioloģiski aktīvajos punktos (akupunktūras punktos) tiek ievadītas adatas. Atkarībā no ievadīšanas dziļuma, adatas virziena, leņķa attiecībā pret ādas virsmu, no manipulācijām ar adatām var iegūt dažādus ārstniecības rezultātus. Adatu terapijā (akupunktūrā) lietojamās adatas dažādos laika posmos ir izgatavotas no akmens, kaula un dažādiem metāliem. Mūsdienās adatas izgatavo no īpaša tērauda un sudraba sakausējuma. Visbiežāk adatu diametrs ir 0,3 milimetri.

Klīnikā “Ķīnas medicīna” izmanto adatas, kuras tiek izgatavotas vienā no senākajām rūpnīcām Ķīnā, kas atrodas Sudžou (Сучжоу) pilsētā. Katram pacientam tiek izmantots atsevišķs adatu komplekts, kurš atkārtoti netiek lietots.

– aurikuloterapija (adatu terapija ausīm) ir adatu terapijas (akupunktūras) veids, kura ietvaros ārstnieciskais efekts tiek panākts, iedurot adatas bioloģiski aktīvajos punktos (akupunktūras punktos), kuri atrodas ausī – vienā no cilvēka organisma mikrosistēmām. Pateicoties franču ārstam un zinātniekam P. Nožjē (P. Nogier), kurš ir izveidojis īpašu aurikuloterapijas efektu izskaidrojošu teoriju, metode ir plaši pazīstama Eiropā. Ķīnas, Ēģiptes un Persijas medicīnā šī metode ir zināma jau vairākus gadu tūkstošus.

Klīnikā “Ķīnas medicīna” aurikuloterapija parasti tiek izmantota kopā ar korporālo adatu terapiju. Aurikuloterapijas adatas ir tievākas par citām adatām — 0,2 – 0,25 milimetri.

- sildīšana (piededzināšana) ir viena no galvenajām klasiskās tradicionālās Ķīnas medicīnas metodēm. Metodes būtība ir bioloģiski aktīvo punktu (akupunktūras punktu) ietekmēšana ar siltumu. Sildīšana tiek veikta ar kontakta vai bezkontakta metodi. Tiek izmantoti konusi, kas ir izgatavoti rūpnieciski vai ar rokām no melnās vībotnes (moksa) pūkām, no šī materiāla izgatavoti cigāri vai jebkuri citi materiāli, piemēram, ķiploki vai ingvers, kā arī īpašas sildošās ziedes. Adatu terapijas un piededzināšanas kombinētā metode ir akumoksa, kad vībotnes cigāra (moksa) fragments tiek sadedzināts uz adatas, kuru ievada bioloģiski aktīvajā punktā (akupunktūras punktā).

Klīnikā “Ķīnas medicīna” sildīšanai (piededzināšanai) tiek izmantoti dažādi augstvērtīgi materiāli, kurus ieved no Ķīnas.

– masāža tradicionālajā Ķīnas medicīnā ir ļoti izplatīta metode, kura veiksmīgi tiek apvienota ar adatu terapiju un sildīšanu. Ķīnā ir radītas daudzveidīgas un daudzpusīgas masāžas metodes, kuru pamatā ir enerģijas kustība meridiānos (kanālos), priekšstats par ārējo un iekšējo enerģiju, par Iņ un Jaņ.

- lāzeru (kvantu) terapija ir mūsdienīga pacienta organisma (zonu, apgabalu, atsevišķu bioloģiski aktīvo punktu vai iekšējā) ietekmēšanas metode, izmantojot zemas intensitāes sarkano staru lāzeru kopā ar magnētisko lauku, infrasarkano starojumu un sarkano gaismu. Lāzerterapija sniedz lokālu efektu, kuru nodrošina mikrocirkulācija, tai ir arī vispārēja iedarbība, kas saistīta ar akupunktūras punktu un asins plūsmas stimulāciju.

Klīnikā “Ķīnas medicīna” pacientiem ir iespēja izbaudīt dažādus masāžas veidus, gan klasisko – vispārējo masāžu, gan ķīniešu pēdu masāžu, kā arī gua-sha masāžu, kura tiek veikta ar īpašu raga vai akmens instrumentu, kas ir līdzīgs skrāpim.

Ķīniešu pēdu masāža ir veids, kura pamatā ir tradicionālās Ķīnas medicīnas priekšstats par pēdas zonām, kas atbilst noteiktiem iekšējiem orgāniem. Šādam priekšstatam ir divu veidu nozīme. Pirmkārt, izvērtējot pēdas daļu stāvokli (sāpīgumu, pietūkumu u. tml.), var spriest par katra orgāna veselības stāvokli, un otrkārt, ar īpašiem priekšmetiem iedarbojoties uz šo daļu, var panākt atbilstošā orgāna funkciju uzlabošanu. Ķīniešu pēdu masāža var būt gan patstāvīga metode, gan papildu metode iekšējo orgānu, it īpaši gremošanas orgānu slimību ārstēšanā.

Gua-sha ir viens no senākajiem bioloģiski aktīvo punktu (akupunktūras punktu) ietekmēšanas veidiem. Metode ir vairākus gadu tūkstošus sena. To veic ar skrāpi un tā ir īpaši ieteicama mugurkaula, locītavu slimību, intoksikācijas (to skaitā saindēšanās ar alkoholu) ārstēšanai, kā arī kosmētisko defektu novēršanai (celulīta ārstēšanai).

Procedūras ilgums — no 15 minūtēm līdz 1,5 stundām.

– fitoterapija ir izplatīta tradicionālajā Ķīnas medicīnā. Tās ietvaros tūkstošiem gadus ilgi tika veikta rūpīga ārstniecības augu un citu cilvēka veselību uzlabojošu komponentu atlase un izpēte gan no empīriskā, gan no zinātniskā viedokļa.